Rubriky:

Tenis

Společný tenisový turnaj v Madridu byl kvůli obavám z viru zrušen

4. srpna 2020 17:17 - Madrid

Tenisový turnaj mužů a žen v Madridu se po přesunutí z původního květnového termínu neuskuteční ani v září. Organizátoři jednu z plánovaných generálek na antukové Roland Garros zrušili kvůli nárůstu případů nakažených koronavirem ve španělské metropoli.

 

Gora Andreas, ČTK

Madrid Open se podle upraveného kalendáře mělo hrát od 14. do 20. září a navazovat na US Open. Už v závěru minulého týdne hygienici doporučili španělským pořadatelům turnaj kvůli horšící se situaci ohledně covidu-19 zrušit. Grandslamové Roland Garros se v Paříži hraje od 27. září.

Organizátoři uvedli, že po vzoru jiných sportovních akcí po koronavirové pauze chtěli vytvořit uzavřenou "bublinu", aby minimalizovali riziko nákazy. Osud turnaje byl ale prakticky zpečetěn poté, co úřady nařídily omezit sdružování maximálně na 10 lidí.

Murray bude hrát na divokou kartu v New Yorku

Španělsko bylo v první vlně koronavirové pandemie jednou z nejvíce postižených evropských zemí. Oficiálně zaznamenalo téměř 315 000 případů nákazy a přes 28 400 úmrtí.

Bouchardová už je v Praze, tenistky čeká test na covid-19

ČTK

Časová osa: Tenis

J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.