Rubriky:

Tenis

Lékaři na kurtu a vyčerpaná Češka. Nemůžeme riskovat, abys zkolabovala. Chci dohrát, prosila doktory

7. srpna 2020 15:27 - Praha

Souboj hráček, které zná jen opravdový tenisový nadšenec, přinesl úvodní duel čtvrtého dílu Tipsport Elite Trophy na pražské Štvanici. Na centrálním dvorci bojovaly o první bod Johana Marková a Denisa Hindová neboli 403. hráčka žebříčku proti 932. tenistce světa. Utkání hrané v téměř třicetistupňovém vedru však přineslo v druhém setu hodně nepříjemný moment.

 

O2 TV tenis

První sada se nesla v jednoznačné režii favoritky. Jednadvacetiletá Marková nedávala své o tři roky mladší soupeřce žádnou šanci a sadu za 28 minut vyhrála bez větších problémů 6:1.

Navíc i začátek druhé se nesl v režii členky Růžového týmu Johany Markové, která se rychle dostala do vedení 2:0 a zdálo se, že utkání bude mít rychlý konec.

Denisa Hindová v péči lékařů

O2 TV tenis

Osmnáctiletá Hindová však zápas zabalit nehodlala a třemi gamy v řadě otočila na 3:2. Postupem času však začalo být jasné, že mladičká Češka začíná mít problémy. Po delších výměnách se často opírala o raketu a působila unaveným dojmem.

Za stavu 4:3 pro Markovou toho už bylo na Hindovou moc a vyžádala si lékařské ošetření. Zdravotníci tenistce měřili hladinu cukru v krvi a po naměření pulsu na hranici stovky jí doporučili, aby zvážila odstoupení. "Nemůžeme riskovat, aby zkolabovala," říkal jeden ze zdravotníků hlavnímu rozhodčímu.

To byla jízda! Muchová zničila německou tenistku. S Karolínou Plíškovou vládla i ve čtyřhře

Hindová však byla proti. "Chci to dohrát," řekla lékařům a vrátila se na kurt. Zjevně unavená tenistka však už v následujících dvou gamech uhrála jediný míč a po jedné hodině a devíti minutách prohrála 1:6, 3:6.

Pozápasový rozhovor s Johanou Markovou

tenis,marková, O2 TV Sport

pan, Sport.cz

O2 Sport 6:0 Halepová - Ka. Plíšková 6:0   konec
20200921T14:30:00+0200
Halepová vs. Ka. Plíšková
Halepová vs. Ka. Plíšková
Halepová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a dotace jsou ve výši 56,8 milionů USD. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.