Rubriky:

Tenis

O takové peníze se v Česku ještě nehrálo! Pražský turnaj bude mít větší účast i dotaci

20. srpna 2020 17:27 - Praha

Tenisový turnaj WTA série 125K v Praze, který se uskuteční jako náhrada za zrušenou kvalifikaci na US Open, bude mít oproti původním předpokladům dvojnásobné startovní pole i prize money. Od 29. srpna bude na TK Sparta Prague Open 2020 hrát o prémie z dotace 3,075 milionu dolarů (zhruba 67,674 milionu korun) 128 tenistek místo čtyřiašedesáti. Rozšíření turnaje oznámila WTA.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"V návaznosti na tiskovou zprávu WTA potvrzuji, že od 29. srpna se bude v Praze hrát největší tenisový turnaj, který kdy naše země hostila. Také prize money 3,075 milionu dolarů, které hradí USTA, patří k největším, o jaké se kdy v Česku v jakémkoli sportu soutěžilo," komentoval přidělení turnaje prezident ČTS Ivo Kaderka v tiskovém prohlášení.

Původně měl vedle Prahy hostit druhý turnaj určený pro tenistky z druhé a třetí stovky žebříčku, které by normálně hrály newyorskou kvalifikaci, rakouský Portschach. WTA ale nakonec přidělila celou soutěž české metropoli. Vedle dvouhry se na antuce ve Stromovce bude hrát i čtyřhra s pavoukem pro 32 párů. Odměny kompletně uhradí americká federace USTA, pořadatel grandslamového US Open.

Tenisté budou na US Open pod drobnohledem v areálu i hotelu

"Rozšíření již oznámeného turnaje WTA na dvojnásobek vnímáme jako obrovské ocenění kvalit v neděli skončeného turnaje WTA. Díky spokojenosti hráček i zástupců WTA jsme byli vyzváni k organizaci velké akce pro 128 hráček. Neváhali jsme a v konkurenci několika desítek dalších světových měst a tenisových resortů, které také o tuto akci usilovaly, jsme uspěli," uvedl ředitel turnaje a TK Sparta Praha David Trunda. Praha hostila minulý týden jeden z prvních turnajů WTA po koronavirové pauze s dotací 225 500 dolarů, který vyhrála světová dvojka Simona Halepová z Rumunska.

Pořadatelem turnaje bude TK Sparta Praha, kvůli velkému počtu zápasů ale bude organizační tým do úterý využívat i areál 1. ČLTK Praha. "Vnímáme to s velkou pokorou a se stejnou pečlivostí, s jakou jsme připravili minulý turnaj, již naplno připravujeme akci dvojnásobnou," dodal Trunda.

Kategorii turnajů 125K založila WTA v roce 2012 jako mezistupeň pro hráčky přicházející z turnajů ITF, které se snaží prosadit na okruhu. Z českých tenistek vyhrála jeden z nich před čtyřmi lety Kristýna Plíšková v čínském Ta-lien.

ČTK

  3:4 Muchová - Mertensová 3:4   probíhá
20201022T16:15:00+0200
Muchová vs. Mertensová
Muchová vs. Mertensová
Muchová
Mertensová
  Kuděrmětovová - Ka. Plíšková   dnes 18:00
20201022T18:00:00+0200
Kuděrmětovová vs. Ka. Plíšková
Kuděrmětovová vs. Ka. Plíšková
Kuděrmětovová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.