Rubriky:

Tenis

Tenisová hvězda o českých talentech: Sestry Fruhvirtovy? Zázračné holky, budou neuvěřitelné

17. září 2020 07:10 - Praha

Linda a Brenda Fruhvirtovy. Jména, která se už nejen podle českých odborníků mohou v budoucnu stát opravdovými tenisovými ikonami. Naposledy šokovala svým triumfem na juniorském turnaji ITF v Káhiře třináctiletá Brenda, která se tak stala nejmladší vítězkou za posledních 25 let. A obrovského talentu mladých slečen si všímají i experti v zahraničí.

 

Pavel Mazáč/CNC, Profimedia.cz

Brenda Fruhvirtová při své jízdě za titulem v Egyptě ztratila jediný set a svou hrou pořádně zaskočila i francouzskou hvězdu Alizé Cornetovou. "Brenda a Linda jsou zázračné, neskutečné holky. Mají obrovský potenciál, budou to hvězdy budoucnosti," uvedla bývalá jedenáctá hráčka světa.

Sestry Fruhvirtovy se na kariéru chystají v slavné akademii Patricka Mouratogloua, trenéra Sereny Williamsové a o mimořádných kvalitách českých hráček se v minulosti vyjádřil i samotný Francouz, který je ocenil jako jedny z největších příslibů světového tenisu.

Senzační úspěch! Český tenisový supertalent se zapsal do historie

Alizé Cornetová v superlativech mluvila především o zmiňovaném tažení mladší Brendy v Káhiře. "Na třináctiletou tenistku předvedla neskutečný výkon. Má před sebou zářivou budoucnost, tím jsem si jistá. Nemůžu se dočkat, až ji uvidíme za tři, čtyři nebo pět let. Bude neskutečná," klaní se mladé Češce.

Nejen sestry Fruhvirtovy. Juniorské evropské žebříčky ovládají i další mladé Češky!

Cornetová zmínila i úspěšné tažení českých tenistek za loňským juniorským titulem mistryň světa v Prostějově, na kterém se podílely obě sestry spolu s třetí českou vycházející hvězdičkou Nikolou Bartůňkovou.

Brenda Fruhvirtová na turnaji v Káhiře při své cestě za titulem porazila soupeřky, které všechny byly starší čtrnácti let. "Už když jsem začínala s tenisem, vždycky jsem hrála proti holkám, které byly starší než já, není to pro mě nic nového," zůstala v klidu šampionka.

Její o dva roky starší sestra Linda se již prosazuje mezi dospělými, v současném vydání žebříčku jí patří 780. příčka.

"Holky spolu vždycky soupeřily. Mladší chtěla porazit starší a opačně. Žádná nechtěla prohrát, byly to velké bitvy. Ale když nejsou na kurtu, je to něco úplně jiného. Vzájemně se snaží povzbuzovat, pomáhají si," říká otec slečen Hynek Fruhvirt.

O obrovském potenciálu obou sester se rozpovídal i kapitán českého juniorského týmu Tomáš Josefus. "Obě holky znám od dětství a každá je úplně jiná, mají zcela odlišný styl. Linda hraje skvěle od základní čáry, má tvrdé rychlé údery, je jako pitbul. Brenda má také kvalitní hru odzadu, jen není tak zarputilá. Věřím tomu, že Linda může být jednou tak dobrá, jako Cori Gauffová," přirovnal českou tenistku k hvězdné Američance český trenér.

Brenda Fruhvirtová patří k obrovským nadějím českého tenisu

twitter@ITF_Tennis

Jen slova chvály měla pro české naděje i Maureen Diazová, kapitánka amerického juniorského týmu, který bojoval s Češkami v prostějovském finále v loňském roce. "Lindu jsem viděla už v roce 2017, kdy jí bylo dvanáct a už tehdy bylo jasné, že je v ní obrovský potenciál. A to samé u Brendy. Jejich hra je výborná, navíc u tenisu přemýšlejí a to je pro ně obrovské plus. Mají obrovské šance se prosadit."

pan, Sport.cz

  3:6, 4:6 Pavljučenkovová - Siniaková 3:6, 4:6   konec
20200930T14:15:00+0200
Pavljučenkovová vs. Siniaková
Pavljučenkovová vs. Siniaková
Pavljučenkovová
Siniaková
  4:6, 6:3, 3:6 Strýcová - Krejčíková 4:6, 6:3, 3:6   konec
20200930T12:00:00+0200
Strýcová vs. Krejčíková
Strýcová vs. Krejčíková
Strýcová
Krejčíková
  Kvitová - Paoliniová   dnes 11:00
20201001T11:00:00+0200
Kvitová vs. Paoliniová
Kvitová vs. Paoliniová
Kvitová
Paoliniová
  Ostapenková - Ka. Plíšková   dnes 11:00
20201001T11:00:00+0200
Ostapenková vs. Ka. Plíšková
Ostapenková vs. Ka. Plíšková
Ostapenková
Ka. Plíšková
  Veselý - Chačanov   dnes 11:00
20201001T11:00:00+0200
Veselý vs. Chačanov
Veselý vs. Chačanov
Veselý
Chačanov
  Kr. Plíšková - Muguruzaová   dnes 13:00
20201001T13:00:00+0200
Kr. Plíšková vs. Muguruzaová
Kr. Plíšková vs. Muguruzaová
Kr. Plíšková
Muguruzaová

Časová osa: Tenis

Tenis - French Open 2020

Tenisový Grand Slam French Open probíhá od neděle 27. září do neděle 11. října v Paříži. Letos se koná 124. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 38 milionů eur. Posledními vítězi Roland Garros ve dvouhře jsou Rafael Nadal a Ashleigh Bartyová.