Rubriky:

Tenis

Jak, prosím? Rozhodčí si spletl Djokoviče s Federerem

21. září 2020 11:01 - Řím/Praha

Jako by se toho ve spojení s Novakem Djokovičem v poslední době neudálo dost, dění kolem světové tenisové jedničky nenudí. Při sobotním čtvrtfinálovém souboji na antukovém turnaji v Římě s Němcem Dominikem Köpferem, při němž mimochodem Srb znovu neudržel nervy na uzdě a v záchvatu vzteku zdemoloval raketu, mu úsměv na tváři nevyvolalo ani faux-pas umpirového rozhodčího, jenž si během zápasu Djokoviče spletl se švýcarským fenoménem Rogerem Federerem.

 

Alfredo Falcone, ČTK/AP

Co se přihodilo?

Za stavu 6:3, 4:6 a 1:1 po Köpferově dvojchybě a tedy zisku třetího gamu v rozhodující sadě pro Djokoviče si šli oba aktéři odpočinout a slyšeli: „Gioco, Federer" tedy v překladu „Hra, Federer." Úsměvného momentu si všimlo i vedení turnaje a ATP a umístilo jej na svůj oficiální twitterový účet.

Napjatého Srba nicméně přehmat rozhodčího nijak nepobavil, právě naopak. Výraz jeho tváře hovořil o mnohém. Sudího sjel zlým pohledem a ten se za přeřeknutí hned omlouval. „Djokovič vede 2:1 ve třetím setu," zahlásil rychle.

Djokovič zase zuřil! Kdo odnesl výbuch emocí tentokrát?

Nejvýše nasazený hráč nakonec vypjatý duel zvládl, v nedělním semifinále pak zdolal po více než dvou hodinách 7:5, 6:3 Caspera Ruuda z Norska a dnes bude ve finále usilovat o rekordní 36. titul z turnajů kategorie Masters. Jeho soupeřem bude sobotní přemožitel Rafaela Nadala Diego Schwartzman z Argentiny.

mm, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.