Rubriky:

Tenis

Nejmenovaná deblistka přišla kvůli koronaviru o French Open

29. září 2020 10:07 - Paříž

Kvůli kontaktu s nakaženým trenérem přijde o antukový grandslam Roland Garos nejmenovaná deblistka. Oznámili to pořadatelé, aniž by byli konkrétní. Soutěž v ženské čtyřhře začne ve středu i s osmi českými tenistkami.

 

Charles Platiau, Reuters

Deblová hráčka byla vyřazena z pavouku kvůli kontaktu s koučem, jenž odevzdal pozitivní test na covid-19. Organizátoři provedli již na 1900 testů a už dříve z kvalifikace vyloučili šest tenistů. Tři byli pozitivní, zbytek měl úzký kontakt s nakaženým trenérem.

Pozitivní test připravil o start na odloženém French Open i bývalého sedmého hráče světa Fernanda Verdasca. Španěl ale pořadatele ostře kritizoval za to, že mu neumožnili nový test, protože nemoc už prodělal v srpnu. Po karanténě měl opakovaně negativní testy, ale po příjezdu do Paříže byl test opět pozitivní.

Palba do grandslamového šampiona! Máš na tohle právo? Nezabírej místo mladším, radí legenda

ČTK

J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.