Živě

Organizátoři Roland Garros na přeloženém turnaji nic nevydělali

11. října 2020 15:21 - Paříž

Organizátoři tenisového Roland Garros uvedli, že na přeloženém grandslamovém turnaji letos nic nevydělali. Vzhledem k tomu, že kvůli pandemii koronaviru přišli o 97 procent očekávaného příjmu ze vstupenek, zachraňovaly jejich finanční situaci smlouvy se sponzory a vysílacími společnostmi.

 

Alessandra Tarantino, ČTK/AP

Pořádající Francouzská tenisová federace musela přesunout Roland Garros z tradičního jarního termínu na přelom září a října. Navíc vzhledem ke koronavirovým opatřením mohlo do areálu jen 1000 lidí denně, což představovalo celkovou ztrátu ze vstupného ve výši 80 až 100 milionů eur (2 až 2,7 miliardy korun).

Prezident tenisové federace Bernard Giudicelli označil i za těchto podmínek konání turnaje za vítězství a zopakoval, že zrušení letošního ročníku bylo "nemyslitelné". "Grandslamy představují pilíře našeho sportu. A tento pilíř zůstal stát," řekl.

Polská teenagerka dobyla Paříž! Přemožitelka Kvitové neměla šanci

Organizátoři doufají, že se příští rok vrátí ke svému tradičnímu termínu na přelomu května a června. Jistotu však vzhledem ke stále složité zdravotní situaci nemají. "Nemáme křišťálovou kouli. Vstupujeme do neznáma," uvedl Giudicelli.

Prázdné tribuny v areálu Roland Garros.

Charles Platiau, Reuters

Na příští rok nicméně naplánovali organizátoři novinku v podobě nočního zápasu pod umělým osvětlením. Od prvního pondělí turnaje až do čtvrtfinálových bojů se bude hrát vždy jeden zápas až od 21:00, přičemž ve Francii ho bude vysílat exkluzivně služba Amazon Prime Video. Takzvanou "night session" už mají na US Open i Australian Open.

Kvůli pandemii koronaviru se letos zvládl za normálních podmínek odehrát pouze úvodní grandslam sezony Australian Open. Roland Garros bylo přeloženo a hrálo se s minimem diváků, US Open se konalo v "bublině" s naprostým vyloučením veřejnosti a Wimbledon byl zrušen bez náhrady.

ČTK

ČT sport 7:5, 2:6, 6:3 Bencicová - Vondroušová 7:5, 2:6, 6:3 konec
20210731T09:00:00+0200
Bencicová vs. Vondroušová
Bencicová vs. Vondroušová
Bencicová
Vondroušová
  Krejčíková, Siniaková - Bencicová, Golubicová dnes 08:00
20210801T08:00:00+0200
Krejčíková, Siniaková vs. Bencicová, Golubicová
Krejčíková, Siniaková vs. Bencicová, Golubicová
Krejčíková, Siniaková
Bencicová, Golubicová

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.