Rubriky:

Tenis

Tohle mi neberte! Legendární Becker řeší obří dluhy po svém

23. října 2020 21:09 - Praha

Kam se podívá, tam dluží. Legendární tenista Boris Becker visí svým věřitelům a celé řadě obchodních partnerů v přepočtu přes miliardu korun. Kromě exekuce měl dvaapadesátiletý Němec umořit aspoň část pohledávek prodejem svých trofejí, mezi které patří i šest z grandslamových podniků. Podle nových informací tak však Becker učinil jen částečně, čtyři poháry si navzdory rozhodnutí soudu ponechal.

 

profimedia.cz

Tenisem si vydělal přes 25 milionů dolarů, další sumy pak získal od sponzorů. Přesto se Boris Becker dostal díky neuváženým investicím a prodělečným podnikům do obrovské dluhové pasti. Kvůli neplacení svých závazků už stanul před londýnským soudem. Zde se kromě jiného zpovídal i ze zatajování majetku před svými věřiteli. V případě prokázání viny mu hrozí sedm let v base.

Šestinásobný grandslamový šampion měl před insolvenčním správcem zatajit majetek ve výši přesahující částku 54 milionů korun, do které spadá vlastnictví luxusního bytu v Londýně a dvě nemovitosti v Německu. Na dalších nepřiznaných účtech pak dle obvinění má dalších téměř 30 milionů korun.

Boris Becker.

Twitter@Tennis_Majors, Twitter

Becker se část dluhů snažil umořit prodejem více než osmi desítek předmětů ze své oslnivé kariéry, mezi nimi mělo být i všech šest grandslamových pohárů (dva z Australian Open, tři z Wimbledonu a jeden z US Open.).

Z internetové aukce získal téměř dvacet milionů korun, podle obžaloby však německá legenda porušila nařízení soudu, když si hned čtyři nejcennější trofeje "ulila". Má se jednat o dva poháry za vítězství ve Wimbledonu a dva za Australian Open.

Noční můra! Slavnému Beckerovi hrozí sedm let za mřížemi

V Beckerově držení tak mají nadále zůstávat poháry za triumfy v All England Clubu v roce 1985, který ovládl v sedmnácti letech jako vůbec nejmladší hráč v historii, a z roku 1989. Jediným vydraženým wimbledonským pohárem tak má být ten z roku 1986. Navzdory rozhodnutí londýnského soudu mají v jeho vlastnictví i nadále zůstávat obě trofeje za vítězství na Australian Open v letech 1991 a 1996.

Soud s německou legendou, která žije v současné době v Londýně, má pokračovat až v září příštího roku. "Pan Becker je rozhodnutý čelit veškerým obviněním, která jsou proti němu vznesena a očistit svoji pověst ve všech směrech," říká tenistův právník Jonathan Caplan.

pan, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.