Rubriky:

Tenis

Schiavoneová vydřela výhru v maratonském utkání za 4:44 hodiny

23. ledna 2011 16:50 - MELBOURNE

Nejdelší zápas ženské dvouhry v historii grandslamových turnajů sehrály ve 4. kole Australian Open ruská tenistka Světlana Kuzněcovová a Italka Francesca Schiavoneová, která po čtyřech hodinách a 44 minutách zvítězila 6:4, 1:6, 16:14. Zápas překonal loňský maratonský duel Barbory Záhlavové-Strýcové s Ruskou Kulikovovou v prvním kole, v němž česká tenistka slavila výhru za čtyři hodiny a 19 minut.

 

Petar Kujundzic, Reuters

Třicetiletá Schiavoneová prokázala ve třetím setu, který trval tři hodiny, výbornou kondici a pevné nervy, když odvrátila celkem šest mečbolů. Volejem pak proměnila svůj třetí mečbol a ve čtvrtfinále se postaví světové jedničce Caroline Wozniacké z Dánska.

"Bylo to fantastické, aspoň pro mě," uvedla Schiavoneová. "V takovéhle situaci je každý míč jako mečbol. Musíte bojovat. Tělo už nemůže, ale hlava musí jet dál," líčila italská tenistka.

Světlana Kuzněcovová (vlevo) a Francesca Schiavoneová během vzájemného utkání na Australian OpenSvětlana Kuzněcovová (vlevo) a Francesca Schiavoneová během vzájemného utkání na Australian Openfoto: Reuters/Petar Kujundzic

Kuzněcovová si posteskla, že se v tak dlouhém zápase někdy ztrácela a chvílemi nevěděla, jaký je stav nebo kdo podává. Její soupeřka prý podobné problémy neměla. "Jen jsem se dívala na hodiny a říkala si: 'Bravo, Francesco. Jsi machr!'" řekla Schiavoneová. "Doufám, že to jednou budu moct ukázat na DVD svému synovi," dodala.

V první reakci na dotaz, kolik jí zbylo sil na světovou jedničku, řekla, že žádné. "Ale ne, jsem mladá. Běhat můžu, zvládnu cokoli," smála se.

Ruska přiznala, že je úplně vyčerpaná. "Obě jsme bojovaly celý zápas a ona byla v klíčových momentech lepší. Ale statisticky jsem, myslím, měla navrch já. Proto jsem dost zklamaná," prohlásila bývalá vítězka Roland Garros a US Open.

Z porážky si prý i něco odnese. "Co tě nezabije, to tě posílí. A já jsem naživu a sedím tady. Jsem hrdá na to, co jsem tady odvedla," řekla.

ČTK

  2:6, 6:2, 6:1 Azarenková - Krejčíková 2:6, 6:2, 6:1   konec
20201021T13:35:00+0200
Azarenková vs. Krejčíková
Azarenková vs. Krejčíková
Azarenková
Krejčíková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.