Rubriky:

Tenis

Tenisté po čtyřhře: Zvládli jsme to jako velcí profíci

5. března 2011 19:00 - OSTRAVA

Klíčový bod je v kapse. Tomáš Berdych s Lukášem Dlouhým ovládli sobotní čtyřhru a českým tenistům tak v 1. kole Světové skupiny Davisova poháru schází už jen bodík k postupu přes Kazachstán. „Zkusím to ukončit hned v první nedělní dvouhře. Ale i kdyby to nevyšlo, pořád máme šanci,“ tvrdil Berdych.

 

Petr Sznapka, ČTK

Výsledek deblu vypadá vcelku jednoznačně.

Berdych: Jsme rádi, že se to povedlo ve třech setech. Pro mě bylo hodně dobrý, že jsem mohl pošetřit síly. Ale náš výkon bych chtěl vyzdvihnout. Bylo to fakt dobrý utkání.

Dlouhý : Pro mě to byl vlastně v Davis Cupu po roce zase vostrej zápas a jsem moc rád, že to vyšlo.

Tomáši, vy jste v Davis Cupu zvyklý na Radka Štěpánka, tak jaký byl parťák Lukáš?

Berdych: Je to grandslamový vítěz, tak tím je řečeno hodně. Už když jsem přijel do Ostravy, tak jsem si přál tuhle variantu na čtyřhru. S Radkem jsme asi víc sehraní, ale to je daný počtem zápasů, které jsme společně odehráli. Až budeme mít s Lukášem víc společných utkání, tak to zase bude lepší. Ale i dnes jsme to zvládli jako velcí profíci.  

Dlouhý: Dobře jsme se doplňovali, drželi jsme se toho, co jsme si řekli na začátku.

Jste vůbec se Štěpánkem v kontaktu?

Berdych: Jasně, píšem si.

Máte dost sil na nedělní dvouhru?

Berdych: Když je hráč sedmý na světě, tak se čeká, že zvládne hrát všechny tři dny. I kdyby mi to ale v neděli nevyšlo, tak je pořád šance ten zápas vyhrát. Síly jsou a já tu zatím odehrál utkání na nejmenší možný počet setů.

Došlo v pátek večer i na vaši libůstku, tedy koupel ve studené vaně?  

Berdych: Nakonec ne. Jen jsem se trochu najedl, dal si masáž a šel jsem spát.  

Překvapilo vás složení kazašského páru? Nečekali jste, že bude hrát Golubjov?

Dlouhý: Celý náš tým se dohadoval, jak to postaví, a nakonec jsme se shodli na složení Koroljov, Ščukin, které taky nasadili do hry.

Berdych: Já si říkal, že by mohli poslat do hry některého singlistu z pátku, kteří by tomu třeba dali jinou úroveň. Ale rozhodli se jinak a tím lépe pro nás.

Neměl jste Lukáši trochu nervy?

Dlouhý: No, trochu jo. Možná to na začátku bylo vidět. Ale zvyknul jsem si rychle a bylo moc příjemný hrát před domácími fanoušky. Šlo to podle našich not a já si to užíval.

Tomáši, počítáte, že v neděli na vás vyrukuje Golubjov?

Berdych: Až ho uvidím na druhé straně, tak tomu budu věřit. Varianta Koroljov je asi ve hře. Ale já se to bud snažit ukončit tak i tak. Koroljov je možná ještě agresivnější typ hráče než Golubjov. Uvidíme. 

Marek Burkert, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.