Rubriky:

Tenis

Zadlužený Becker skončí s prací na německém svazu. Nemá na ni dost času

25. listopadu 2020 16:51 - Hamburk/Praha

Trojnásobný wimbledonský vítěz Boris Becker skončí v závěru roku na pozici šéfa mužského tenisu v Německém tenisovém svazu (DTB). Třiapadesátiletý bývalý slavný hráč uvedl, že na vykonávání funkce, které se ujal v srpnu roku 2017, nemá dost času.

 

Twitter@Tennis_Majors, Twitter

Šestinásobný grandslamový šampion Becker má už delší dobu finanční problémy a před třemi lety vyhlásil bankrot. Kvůli vysokým dluhům čelí žalobám u londýnského soudu. Věřitelé jej v říjnu obvinili, že zatajuje tenisové trofeje, které měl přitom prodat, aby část dluhů umořil. Celkem je Becker obžalován v 28 bodech a hrozí mu až sedm let vězení.

V roli šéfa německého mužského tenisu měl Becker na starosti akademie, mládežnické turnaje a celkové fungování daviscupového týmu. Jeho funkci převezme daviscupový kapitán Michael Kohlmann.

Jak umořit obří dluhy? Becker prodal luxusní vilu i s matkou!

"Bohužel nemám aktuálně dostatek času, abych se věnoval této náročné práci. Ale zůstanu s DTB v přátelském kontaktu a dokážu si představit, že až mi to čas dovolí, budu moci převzít v DTB ještě větší úkoly, pokud k tomu bude příležitost," uvedla na svazovém webu bývalá světová jednička a vítěz 49 turnajů ve dvouhře.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.