O postup do třetího kola Wimbledonu bude bojovat pět Češek

23. června 2011 07:09 - LONDÝN

Pět českých tenistek se ve čtvrtek bude snažit napodobit Petru Kvitovou, jež zatím jako jediná z žen prošla do třetího kola Wimbledonu. Jisté je, že ji doplní minimálně jedna z dvojice Lucie Šafářová, Klára Zakopalová, které budou hrát na kurtu číslo 17 proti sobě.

 

David Gray, Reuters

Papírově nejtěžší soupeřku bude mít na dvorci číslo tři Barbora Záhlavová-Strýcová, která vyzve Italku Francesku Schiavoneovou. Ta je nasazená jako číslo šest, na trávě nicméně není tak silná jako na antuce, na níž hrála letos a loni finále Roland Garros.

Po premiérovém postupu do 2. kola Wimbledonu si bude chtít ještě vylepšit bilanci Petra Cetkovská, kterou ale čeká těžká soupeřka v podobě turnajové třináctky Agnieszky Radwaňské z Polska. Andrea Hlaváčková narazí na bratislavskou rodačku reprezentující Austrálii Jarmilou Gajdošovou, jež je nasazená jako číslo 27.

Čtvrteční program Wimbledonu (Centrální kurt a kurt č. 1 začátek ve 14:00, zbývající kurty ve 13:00):
Centrální kurt: Söderling (5-Švéd.) - Hewitt (Austr.), Li Na (3-Čína) - Lisická (Něm.), Mannarino (Fr.) - Federer (3-Švýc.).
Kurt č. 1: Anderson (JAR) - Djokovič (2-Srb.), Dimitrov (Bul.) - Tsonga (12-Fr.), Robsonová (Brit.) - Šarapovová (5-Rus.).
Kurt č. 2: Halepová (Rum.) - S. Williamsová (7-USA), Ferrer (7-Šp.) - Harrison (USA), Wozniacká (1-Dán.) - Razzanová (Fr.), Baltachaová (Brit.) - Pcheng Šuaj (20-Čína).
Kurt č. 3: Schiavoneová (6-It.) - Záhlavová-Strýcová (ČR).
Kurt č. 4, 2. zápas: Cetkovská (ČR) - A. Radwaňská (13-Pol.).
Kurt č. 16, 3. zápas: Hlaváčková (ČR) - Gajdošová (27-Austr.).
Kurt č. 17, 3. zápas: Šafářová (31-ČR) - Zakopalová (ČR).

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: