Berdych se kvůli ramenu odhlásil z turnaje v Kuala Lumpuru

26. září 2011 10:25 - KUALA LUMPUR

Nejlepší český tenista Tomáš Berdych se oproti původnímu plánu tento týden nepředstaví na turnaji ATP v Kuala Lumpuru. Desátý hráč světa, jenž měl v malajské metropoli plnit roli nejvýše nasazeného, se odhlásil kvůli přetrvávajícím problémům s ramenem.

 

Andrew Brownbill, ČTK/AP

Šestadvacetiletého Berdycha trápí rameno už od srpna. Zranil si ho na turnaji v Cincinnati a na US Open kvůli němu vzdal utkání 3. kola se Srbem Jankem Tipsarevičem. Před deseti dny i s handicapem pomohl v Bukurešti ziskem bodu ve dvouhře a ve čtyřhře s Radkem Štěpánkem k udržení českého daviscupového týmu ve Světové skupině.

"Těšil jsem se, že si tady zase zahraju, ale rameno mě stále trápí," uvedl Berdych na oficiálním webu turnaje v Kuala Lumpuru. "Byl jsem schopen odehrát jednu dvouhru v Davis Cupu, ale zase se mi to vrátilo a potřebuju ještě několik dnů odpočívat. Snad si tady zahraju příští rok," dodal Berdych, který má v plánu startovat příští týden na turnaji v Pekingu.

Po Berdychově odhlášení se posunul do role nasazené jedničky Malaysian Open španělský tenista Nicolás Almagro. Vítěz tří letošních turnajů je přímým konkurentem nejlepšího Čecha v boji o postup na Turnaj mistrů do Londýna.

ČTK

  7:6, 4:6, 3:6 Ostapenková - Ka. Plíšková 7:6, 4:6, 3:6 konec
20210422T11:30:00+0200
Ostapenková vs. Ka. Plíšková
Ostapenková vs. Ka. Plíšková
Ostapenková
Ka. Plíšková
  Vondroušová - Halepová dnes 17:00
20210422T17:00:00+0200
Vondroušová vs. Halepová
Vondroušová vs. Halepová
Vondroušová
Halepová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.