Kvitová nedala Cibulkové šanci a vyhrála turnaj v Linci

16. října 2011 13:46 - LINEC

Kvitová je zpět! Vítězka letošního Wimbledonu Petra Kvitová se od milníku své kariéry trápila. Další turnajový titul přidala v rakouském Linci. Ve finále zvítězila nad Slovenkou Dominikou Cibulkovou po setech 6:4 a 6:1 a oslavila tak letošní pátý triumf.

 

Ronald Zak, ČTK/AP

Česká tenisová jednička musela v sobotu otáčet duel s nepříjemnou Srbkou Jelenou Jankovičovou, úbytek sil na ní však rozhodně vidět nebyl. Už v první hře totiž sebrala Cibulkové servis a svůj bezpečně uhájila. Kvitová hrála sebevědomě, Slovence posílala přes síť razantní údery těsně před základní čáru a výměny občas okořenila zkrácením, které se jí vyplácely.

On-line ze zápasu Kvitová - Cibulková zde.


Cibulková kladla během zápasu odpor jenom jednou. V osmé hře při podání Češky vedla Kvitová 40:30 a zahrála eso. Odhodila balónky a začala se soustředit na příjem. Empirová rozhodčí ji však upozornila, že se bude podání opakovat, jelikož zaslechla dotyk sítě. Nasazená jednička na turnaji se tak musela znovu koncentrovat na servis, čehož Cibulková využila, vzala si ztracené podání zpět a vyrovnala na 4:4. Kvitová se ale nakonec rozhodit nenechala, získala další dvě hry a tím i první set.

Radostné gesto Petry KvitovéRadostné gesto Petry Kvitovéfoto: ČTK/AP/Ronald Zak

Ve druhé sadě už na kurtu Kvitová dominovala, znovu do ní vstoupila breakem, a vyhrála ho jednoznačně 6:1 a získala tak pátý letošní titul na okruhu WTA.


"Jsem nadšená, že jsem vyhrála turnaj, který se hraje tak blízko od mého domova. Mám za sebou skvělý týden a získala jsem hodně sebevědomí pro Turnaj mistryň," řekla Kvitová. "Finále nebylo snadné, jen koncovka byla lehčí," doplnila česká hráčka, která potvrdila, že finálové zápasy umí - vyšel jí šestý z osmi v kariéře.

LINEC
Dvouhra - finále:
Kvitová (1-ČR) - Cibulková (7-SR) 6:4, 6:1.
Čtyřhra - finále:
Erakovicová, Vesninová (4-N. Zél./Rus.) - Görgesová, Grönefeldová (Něm.) 7:5, 6:1.
oc, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.