Tenistka Benešová v Lucemburku prolomila prokletí 1. kola

17. října 2011 16:25 - LUCEMBURK

Tenistce Ivetě Benešové podařilo na třetí pokus na okruhu WTA přejít přes první kolo. Po neúspěších v Pekingu a Linci dnes v úvodním zápase halového turnaje v Lucemburku porazila 3:6, 6:3 a 6:2 Francouzku Pauline Parmentierovou.

 

ČTK/AP

Osmadvacetiletá mostecká rodačka Benešová potvrdila, že na o tři roky mladší soupeřku umí - vyhrála nad ní i čtvrtý vzájemný duel.

Naopak negativní bilanci 1:2 má Benešová se svou další protivnicí Marií Kirilenkovou z Ruska, i když v posledním utkání na letošním Australian Open ji hladce porazila. Sedmé nasazené Kirilenkové dnes ve třetím setu za stavu 0:3 vzdala Španělka Carla Suárezová.

Na turnaji v Lucemburku se ve dvouhře představí i Barbora Záhlavová-Strýcová, kterou v prvním kole čeká nasazená jednička Viktoria Azarenková z Běloruska.

O účast v hlavní soutěži usilovala také Lucie Hradecká, která bude za dva týdny členkou fedcupového týmu ve finále v Moskvě. Coby nejvýše nasazená však dnes prohrála v posledním kole kvalifikace s Britkou Anne Keothavongovou.

LUCEMBURK (tvrdý povrch, dotace 220 000 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Benešová (ČR) - Parmentierová (Fr.) 3:6, 6:3, 6:2, Paszeková (Rak.) - Makarovová (Rus.) 6:2, 6:2, Kirilenková (7-Rus.) - Suárezová (Šp.) 7:6 (7:5), 3:6, 3:0 skreč, Medinaová (Šp.) - Kremerová (Luc.) 6:0, 6:0.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.