Tenistka Lisická po otravě jídlem nebude hrát v Lucemburku

18. října 2011 12:34 - LUCEMBURK

Otrava jídlem z nedávného turnaje v Pekingu připraví talentovanou německou tenistku Sabine Lisickou o start v Lucemburku. Silná nevolnost ji přepadla před dvěma týdny v Číně po konzumaci oběda, strávila i noc v nemocnici. Pár dnů nato 17. hráčka světa vypadla v Linci v prvním kole. S následky stále bojuje a v úterý se z akce v Lucemburku odhlásila.

 

ČTK/AP

"Od té otravy se pořád necítím dobře," napsala dvaadvacetiletá Lisická na Twitteru. "Je mi to moc líto, protože turnaj v Lucemburku mám moc ráda. Ale zdraví je na prvním místě, musím na sebe dávat pozor," dodala fedcupová reprezentantka, která by měla v únoru nastoupit proti českému týmu.

Wimbledonská semifinalistka trpí alergií na lepek, což se zjistilo v květnu před French Open. "Například nesmím jíst těstoviny. Tělo si musí zvyknout na velké změny a to nějakou dobu trvá," dodala Lisická.

Na turnaji v Lucemburku měla v prvním kole hrát proti Rumunce Monice Niculescuové, její místo zabrala původně neúspěšná účastnice kvalifikace Italka Karin Knappová.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.