Dvojčata Bryanovi zakončí posedmé sezónu jako nejlepší deblový pár světa

3. listopadu 2011 08:31 - LONDÝN

Americká tenisová dvojčata Bob a Mike Bryanovi zakončí rok posedmé v kariéře jako nejlepší deblový pár světa. Třiatřicetiletí rekordmani si pojistili první příčku středečním postupem do druhého kola na turnaji ve Valencii, po němž už je jejich nejbližší pronásledovatelé Michael Llodra a Nenad Zimonjič nemohou předstihnout.

 

ČTK/AP

Bryanovi od roku 2003 nedokázali udržet pozici nejlepší dvojice na konci sezóny pouze dvakrát, v letech 2004 a 2008. Letos vyhráli sedm turnajů včetně Australian Open a Wimbledonu a mají na kontě už 74 titulů, což je rekord v takzvané open éře.

Dvojčata z Kalifornie zároveň ještě do konce roku stihnou překonat rekord Johna McEnroea v počtu týdnů strávených na prvním místě světového žebříčku ve čtyřhře. Jejich slavný krajan byl jedničkou 270 týdnů, Bryanovi jsou nyní na 265 týdnech.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.