Berdych stále nemá Turnaj mistrů jistý, rozhodne se zase v Paříži

7. listopadu 2011 10:34 - LONDÝN

Stejně jako před rokem se o účasti tenisty Tomáše Berdycha na Turnaji mistrů rozhodne až na poslední chvíli. Určující budou výkony českého hráče a jeho soků v pařížské haly Bercy na akci série Masters.

 

Andy Wong, ČTK/AP

Z elitní osmičky zbývá zaplnit poslední tři místa a Berdych má nejlepší výchozí pozici. Figuruje na šestém místě, za ním jsou Francouz Jo-Wilfried Tsonga a osmý Mardy Fish z USA, ale šanci zamíchat pořadím mají ještě čtyři hráči.

Šestadvacetiletý Berdych má v Paříži v 1. kole volný los a ve druhém se utká s Chorvatem Marinem Čiličem, nebo s Fernandem Verdaskem ze Španělska. I v případě prohry má Berdych šanci, že si v Londýně od 20. listopadu zahraje, jelikož aktuálně devátý Nicolas Almagro ze Španělska musí turnaj vyhrát, aby ho předstihl.

Každé vyhrané kolo vítěze turnaje z Pekingu Berdycha výrazně přiblíží druhému startu na Turnaji mistrů v řadě a finálová účast v Paříži mu dá stoprocentní jistotu.

Podobně velice blízko jako Berdych mají na Turnaj mistrů Tsonga i Fish. Almagro se Srbem Jankem Tipsarevičem (11. v pořadí pro Turnaj mistrů) totiž potřebují hrát minimálně ve finále, aby měli byť teoretickou šanci postoupit, a Francouzům Gillesi Simonovi (12.) a Gaelu Monfilsovi (14.) nemusí stačit ani pařížský titul.

Del Potro vypadl ze hry

Ze hry o Turnaj mistrů vypadl Argentinec Juan Martín del Potro, který měl v posledních týdnech formu, ale na turnaji ve Valencii si poranil rameno.

Již dávno se na Turnaj mistrů kvalifikovali Srb Novak Djokovič, Španělé Rafael Nadal a David Ferrer, Brit Andy Murray a Švýcar Roger Federer.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.