Rubriky:

Tenis

Hradecká - Lázarová 1:6, 6:2, 6:1 Hradecká první dvouhru po téměř roce v Abú Zabí zvládla

5. ledna 2021 10:38 - Abú Zabí/Praha

Po téměř roce odehrála pětinásobná fedcupová šampionka Lucie Hradecká soutěžní zápas ve dvouhře a uspěla. Na turnaji WTA v Abú Zabí porazila česká tenistka v prvním kole kvalifikace pátou nasazenou Španělku Andreu Lázarovou 1:6, 6:2, 6:1. O účast v hlavní soutěži bude hrát s Kanaďankou Carol Zhaovou.

 

Česká sportovní / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Pětatřicetiletá Hradecká se v poslední době věnovala výhradně čtyřhře, v níž je dvojnásobnou grandslamovou vítězkou a stříbrnou olympijskou medailistkou. V singlovém žebříčku figuruje až na 495. místě. Hlavní soutěž na okruhu WTA si Hradecká zahrála naposledy předloni v únoru v Dubaji, kde vypadla v prvním kole.

V pavouku nového turnaje v Abú Zabí s dotací 565 tisíc dolarů může doplnit čtyři krajanky. Nasazenou trojkou je Karolína Plíšková, která zahájí sezonu zápasem proti Rumunce Soraně Cirsteaové. Markéta Vondroušová se utká se Sie Šu-wej z Tchaj-wanu, první soupeřkou Karolíny Muchové bude Danka Koviničová z Černé Hory a Barbora Krejčíková se střetne s Američankou Jamie Loebovou.

Nejvýše nasazenou dvojicí čtyřhry jsou Krejčíková a světová deblová jednička Sie Šu-wej. Krejčíková normálně hraje s krajankou Kateřinou Siniakovu a Tchajwanka s Barborou Strýcovou, ale obě úvod sezony v Abú Zabí vynechávají. Vondroušová si zahraje čtyřhru v páru s Muchovou a Hradecká s Renatou Voráčovou.

ČTK

Časová osa: Tenis

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.