Srbsko na ATP Cupu narazí ve skupině na Německo a Kanadu

22. ledna 2021 08:24 - Melbourne

Obhájci titulu Srbové v čele s prvním tenistou světa Novakem Djokovičem narazí v základní skupině ATP Cupu na Německo a Kanadu. Rozhodl o tom dnešní los v Melbourne, kde se turnaj od 1. do 5. února uskuteční.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zatímco první ročník ATP Cupu se loni odehrál v Brisbane, Perthu a Sydney, letos bylo kvůli opatřením proti šíření koronaviru jako dějiště zvoleno pouze Melbourne. Hrát se bude ve čtyřech tříčlenných skupinách, jejichž vítězové postoupí do semifinále.

Vedle Djokoviče se přípravného turnaje před Australian Open zúčastní také druhý hráč světa Španěl Rafael Nadal a Rakousko povede třetí hráč žebříčku Dominic Thiem. Rusko jako jediné nastoupí s dvěma hráči z první desítky pořadí ATP, v Melbourne se představí světová čtyřka Daniil Medveděv a osmička Andrej Rubljov.

Los ATP Cupu:
Skupina A:
Srbsko, Německo, Kanada.
Skupina B:
Španělsko, Řecko, Austrálie.
Skupina C:
Rakousko, Itálie, Francie.
Skupina D:
Rusko, Argentina, Japonsko.
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: