Potvrzeno. Začátek tenisového Roland Garros byl odložen o týden

8. dubna 2021 09:42 - Paříž/Praha

Organizátoři Roland Garros potvrdili, že tenisový grandslam na pařížské antuce letos začne kvůli koronavirovým opatřením ve Francii 30. května, o týden později oproti původnímu plánu. Turnaj vyvrcholí 13. června, dva týdny před startem Wimbledonu.

 

Pořádající Francouzská tenisová federace (FFT) sáhla k očekávané změně termínu poté, co francouzská vláda vyhlásila v sobotu kvůli koronavirové pandemii celostátní uzávěru, jež by měla trvat měsíc. "Chceme zvýšit šanci, že se turnaj bude hrát před co nejvyšší návštěvou, přičemž zároveň bude zajištěno zdraví a bezpečí," uvedla FFT.

Loni bylo French Open odloženo dokonce o čtyři měsíce na září a do areálu Rolanda Garrose smělo 1000 fanoušků denně.

Posunutí pařížského grandslamu si nejspíš vynutí úpravu kalendáře ATP a WTA Tour. Od 7. června, tedy nově v druhém týdnu Roland Garros, se mají hrát turnaje na trávě v Hertogenboschi, Stuttgartu a Nottinghamu.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.