Auger-Aliassime bude během antukové sezony spolupracovat s Tonim Nadalem

8. dubna 2021 15:34 - Londýn

Mladý kanadský tenista Félix Auger-Aliassime bude během antukové části sezony dostávat rady od Toniho Nadala, jenž stojí za úspěchy svého synovce Rafaela. Dvacetiletý talent uvedl, že šedesátiletý Španěl bude poprvé součástí jeho trenérského týmu příští týden na turnaji v Monte Carlu.

 

Geoff Burke, Reuters

"Od tohoto turnaje začne naše spolupráce s Tonim," uvedl dvaadvacátý hráč světového žebříčku Auger-Aliassime, jehož hlavním koučem je Francouz Frédéric Fontang. "Měli jsme s Fredem a ostatními členy mého týmu možnosti s ním (Tonim) pracovat v prosinci na Mallorce, ale oficiálně začínáme až nyní," dodal montrealský rodák, jenž na ATP Tour postoupil sedmkrát do finále, ale na titul stále čeká.

Toni Nadal dovedl svého synovce k šestnácti grandslamovým titulům a dominanci na antuce. V roce 2017 se role kouče vzdal a řídí Rafaelovu tenisovou akademii na Mallorce.

ČTK

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.