Tenisový bouřlivák zase v ráži! Urážky a diskvalifikace!

Barcelona/Praha

To tu dlouho nebylo. Tenisový bouřlivák s italskou krví Fabio Fognini si na turnaji v Barceloně dlouho nezahrál. V zápase se 147. hráčem světového žebříčku Bernabem Zapatou Mirallesem totiž přišla diskvalifikace za slovní napadení rozhodčího.

Fabio Fognini.

Reputaci mu tento incident zřejmě opět nespraví. Fognini nastoupil na turnaji v Barceloně ke svému prvnímu zápasu po svém vyřazení ve čtvrtfinále na turnaji v Monte Carlu. První set se Španělem Zapatou prohrál jednoznačně 0:6. Vypadalo to, že i druhý set nebude mít dlouhého trvání. Španěl se totiž dostal do vedení 3:0.

Jenže v tu chvíli se už značně nervózní Ital nadechl k obratu. Dvakrát soupeři sebral podání a ujal se vedení 4:3. Jenže pak se za stavu 4:4 dostal do sporu s čárovým rozhodčím, který nahlásil Italův přešlap a třiatřicetiletý hráč ztratil nejen podání, ale i nervy.

Po horlivé debatě s manažerem turnaje se Fognini nestačil divit. Za stavu 6:0 a 4:4 pro Španěla byl zápas kontumován a Fognini diskvalifikován. Než aktuálně sedmadvacátý hráč světového žebříčku opustil kurt, rozmlátil raketu a zakřičel „Nic jsem mu neřekl!"

Zatím nejdiskutovanějším případem diskvalifikace nějakého hráče z turnaje bylo nejspíš vyloučení Novaka Djokoviče z US Open v roce 2020. Srb tehdy trefil míčkem čárovou rozhodčí do krku.