Federer je v nominaci Švýcarska na OH, sám o účasti rozhodne až po Wimbledonu

5. července 2021 13:15 - Bern

Dvacetinásobný grandslamový vítěz Roger Federer je ve švýcarské nominaci na blížící se olympiádu v Tokiu. Devětatřicetiletý tenista však o účasti na hrách, které začnou 23. července, rozhodne až po probíhajícím Wimbledonu.

 

Alastair Grant, ČTK/AP

Federer se může zúčastnit páté olympiády v kariéře. V roce 2008 v Pekingu získal se Stanem Wawrinkou zlato ve čtyřhře a v roce 2012 v Londýně stříbro ve dvouhře. Wawrinka už dříve oznámil, že v Tokiu kvůli zranění hrát nebude.

Švýcarsko na hry, které byly kvůli pandemii o rok odloženy, nominovalo celkem 116 sportovců a do Japonska vyšle nejpočetnější výpravu od olympiády v roce 1996 v Atlantě. Jako cíl si stanovilo získat minimálně sedm medailí.

ČTK

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.