Krejčíková přijde o post deblové jedničky, vystřídá ji Mertensová

9. července 2021 19:25 - Londýn

Tenistka Barbora Krejčíková přijde po čtyřech týdnech o post světové jedničky ve čtyřhře. Českou hráčku v čele vystřídá Belgičanka Elise Mertensová, která si návrat na první místo mezi deblistkami zajistila postupem do finále čtyřhry ve Wimbledonu.

 

Alastair Grant, ČTK/AP

Krejčíková vedla žebříček čtyřhry po triumfu na Roland Garros, které ovládly s Kateřinou Siniakovou. Na trávě v All England Clubu vypadly ve čtvrtfinále. Se Siniakovou vládly deblovému pořadí WTA také dvanáct týdnů koncem sezony 2018 a do poloviny ledna 2019.

Mertensová byla poprvé jedničkou čtyřhry letos v květnu díky titulům na Australian Open (s Běloruskou Arynou Sabalenkovou) a v Istanbulu (s Ruskou Veronikou Kuděrmětovovou). Do finále Wimbledonu se dostala s tchajwanskou partnerkou Sie Šu-wej.

Co se stalo s Plíškovou? Vstala z lavičky a měla jiný pohled, říká trenér

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.