Živě

To byl úder! Hvězdný tenista předvedl dokonalý volej

20. července 2021 17:15 - Gstaad/Praha

Tohle se vidí málokdy. Francouzský tenista Benoit Paire je známý mimo jiné i svou bouřlivou povahou, ale také vynikajícími technickými údery. Jeden z nich předvedl na antukovém turnaji ve švýcarském Gstaadu proti Slovákovi Jozefu Kovalíkovi.

sntv

V letošní sezoně se mu příliš nedaří. Z 21 zápasů jich vyhrál pouze šest, na většině turnajů skončil hned v prvním kole. Snášela se na něj kritika ze všech stran. Naposledy si proti sobě poštval fanoušky na Wimbledonu, kde se rozhodl poslední hru za rozhodnutého stavu 0:2 na sety a 0:5 ve třetím odchodit.

Nelíbilo se to ani rozhodčímu, který mu za nesportovní chovní udělil napomenutí, což Paireho popíchlo k hádce. Nyní na turnaji ve Švýcarsku si zřejmě část fanoušků opět přetáhl na svou stranu poté, co odehrál nádherný volej hned po servisu.

Francouz nad Slovákem vedl 6:3 a ve druhém setu podával na vyrovnání stavu na 2:2. Hned po servisu se přesunul na síť, kde zahrál vysoký volej s tak velkou zpětnou rotací, že soupeř neměl nejmenší šanci míček zasáhnout.

Paire poté ustál těžké situace v osmém gemu, kdy si soupeř postupně vybojoval hned tři brejkboly, ale ani jeden nedokázal využít. Francouz o svém vítězství rozhodl v tie-breaku a postoupil do druhého kola, kde se utká s vítězem zápasu Griekspoor - Londero.

bp, Sport.cz

  Krejčíková, Siniaková - Kuděrmetovová, Vesninová zítra 08:00
20210729T08:00:00+0200
Krejčíková, Siniaková vs. Kuděrmetovová, Vesninová
Krejčíková, Siniaková vs. Kuděrmetovová, Vesninová
Krejčíková, Siniaková
Kuděrmetovová, Vesninová
  Svitolinová - Vondroušová zítra 11:00
20210729T11:00:00+0200
Svitolinová vs. Vondroušová
Svitolinová vs. Vondroušová
Svitolinová
Vondroušová

Časová osa: Tenis

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.