Pohyb kolem Plíškové. Manažer Hrdlička hlásí novinku v týmu

9. srpna 2021 13:12 - Praha

Tenistku Karolínu Plíškovou bude po kondiční stránce nově připravovat chorvatský kouč Marino Basič. V týmu české jedničky nahradil krajana Azuze Simčiče, s kterým Plíšková spolupracovala od roku 2017. Jak uvedl v tiskové zprávě tenistčin manažer Michal Hrdlička, změnu inicioval hlavní trenér české tenistky Sascha Bajin.

 

Mike Segar, Reuters

Basič dříve připravoval další přední tenisty Kanaďana Milose Raonice, Chorvata Bornu Čoriče a naposledy Ukrajinku Dajanu Jastremskou. V péči měl ale například i veslaře Martina a Valenta Sinkovičovy, chorvatskou bratrskou dvojici olympijských vítězů z Ria de Janeiro a Tokia. S Plíškovou zahájil Basič spolupráci po skončení olympijského turnaje a před americkým turné, první turnaj společně absolvují v Montrealu v přípravě na grandslamové US Open.

"Rozloučení se Zulem (Simčičem) bylo hodně těžké. Je to skvělý chlap s věčně dobrou náladou, zůstáváme velmi dobrými přáteli. Kája i díky němu byla dlouhé měsíce ve skvělé formě a náročný turnajový program zvládala bez zdravotních problémů. Dostal nyní nabídku být trenérem v naší tenisové akademii," uvedl Hrdlička.

Nový kondiční trenér Karolíny Plíškové Marino Basič

Instagram Marino Basic

ČTK

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.