Tenistka Ósakaová věnuje odměny z Cincinnati na pomoc Haiti

15. srpna 2021 09:55 - New York

Japonská tenistka Naomi Ósakaová pomůže obětem ničivého zemětřesení na Haiti. Druhá hráčka světa jim věnuje všechny peníze, které vydělá na nadcházejícím turnaji v Cincinnati.

 

Seth Wenig, ČTK/AP

Haiti v sobotu zasáhlo zemětřesení o síle 7,2 stupně, které si vyžádalo nejméně 304 obětí a podle odhadů byly zničeny stovky domů. "Když jsem viděla tu spoušť, zasáhlo mě to," uvedla Ósakaová na twitteru.

"Teď se chystám na turnaj a všechny finanční odměny z něj věnuji na pomoc Haiti. Vím, že krev našich předků je silná a opět se zvedneme," přidala čtyřnásobná grandslamová vítězka, jejíž otec z Haiti pochází.

Plíšková porazila nasazenou jedničku. V Montrealu si zahraje o premiérový titul v sezoně proti Italce

Loni Ósakaová na Western & Southern Open, kdy se však kvůli pandemii nehrálo v Cincinnati¨, ale v New Yorku, došla až do finále. Do něj však kvůli zranění nenastoupila a titul získala Victoria Azarenková z Běloruska.

ČTK

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.