Další rána pro hvězdného Federera! Sezona v ohrožení, a co kariéra?

15. srpna 2021 20:59 - Monako

Švýcarský tenista Roger Federer se podrobí další operaci pravého kolena a patrně už se v tomto roce nepředstaví na kurtech. Nutnost třetího zákroku po dvou loňských oznámil dvacetinásobný grandslamový vítěz ve videonahrávce na instagramu. Řekl, že ho čeká několikaměsíční pauza, o konci kariéry ale neuvažuje.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"S lékaři jsem absolvoval mnoho vyšetření a kontrol a řekli mi, že musím jít na operaci. Udělám to. Mnoho týdnů budu nosit berle a řadu měsíců nebudu moci hrát," prohlásil Federer.

Konec kariéry ale podle něj stále není ve hře. "Já doufám, že se budou moci na Tour vrátit. Ale jsem také realista a vím, že v tomto věku je složité se znovu podrobit operaci," řekl Federer, který před týdnem oslavil čtyřicáté narozeniny. Zákrok je ale podle něj nevyhnutelný. "Abych se v středně- a dlouhodobém horizontu cítil lépe. Protože chci zůstat zdravý a později normálně chodit," uvedl.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Roger Federer (@rogerfederer)

Federer byl s pravým kolenem na operaci dvakrát v loňském roce a na kurty se letos vrátil po více než roční pauze. Začátkem června odstoupil před osmifinále z Roland Garros, aby si dopřál odpočinek a mohl se důkladně připravit na Wimbledon. V All England Clubu osminásobný vítěz travnatého grandslamu vypadl ve čtvrtfinále s Polákem Hubertem Hurkaczem. Od březnového návratu letos odehrál Federer jen pět turnajů a jeho nejlepším výsledkem bylo čtvrtfinále.

ČTK

  6:4, 2:6, 6:4 Tausonová - Vondroušová 6:4, 2:6, 6:4 konec
20210918T16:00:00+0200
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová vs. Vondroušová
Tausonová
Vondroušová

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.