GLOSA: Díky za tu dřinu! Krejčíková je úkaz

8. září 2021 14:34

Pokorně sklopila hlavu a šla obejmout vítězku. Tenhle boj o semifinále US Open byl prohraný. Přesto by se před Barborou Krejčíkovou slušelo smeknout. Za všechno, co v této sezoně předvedla. A ještě nejspíš předvede.

 

Geoff Burke, Reuters

Před rokem hráčka druhé stovky WTA, ve středu sedmička virtuálního světového žebříčku. Už v březnu v Dubaji se probila do finále. Od června pak skromná dívka z Ivančic potvrzovala, že není žádný 'one hit wonder'.

První turnajový triumf ve Štrasburku, senzace na grandslamové antuce v Paříži, osmifinále ve Wimbledonu, ukázka mimořádné formy při turnaji v Praze, olympijské zlato v deblu a pak čtvrtfinále v New Yorku, kde hrála premiérově v hlavní soutěži!

Krejčíková končí na US Open ve čtvrtfinále

To je konzistence, jakou závidí Krejčíkové i hráčky nejužší špičky. Ačkoli pořadatelé newyorského turnaje cpali tenistku z top 10 v úvodních kolech na zastrčené kurty.

Krejčíková je tenisový úkaz roku 2021. Ještě větší respekt si zaslouží za boj na několika frontách. Legendární Jan Kodeš tvrdí, že se dá na jednom grandslamu vyhrát singl, debl i mix. Krejčíková jeho tezi málem potvrdila v Paříži, kde ovládla dvouhru i čtyřhru a v mixu jí těsně uniklo semifinále.

Tenisovou filozofií bývalé svěřenky Jany Novotné je ale vydat se v každém zápase na maximum. A sil tak zákonitě ubývá. Krejčíková v noci na středu odehrála 105. duel sezony. Její běloruská soupeřka, která si také ráda střihne debl, má na kontě o víc než 30 utkání méně.

Krejčíkovou zaskočila ostrá obvinění: Byla jsem ponížena! Je mi smutno

Krejčíkové se letos život obrátil vzhůru nohama. Zažila kupu novinek a ne všechny jsou příjemné. Tenisový okruh je přísně individualistický a přátelské vztahy se většinou nepěstují. Výpad frustrované Garbiňe Muguruzaové ale Krejčíkovou přece jen zaskočil a ve čtvrtfinále jí v hlavě vířily myšlenky, které tam obvykle nepouští.

Přesto je v hodnocení sezony na třetím místě ve dvouhře a spolu s Kateřinou Siniakovou vévodí deblovému žebříčku. Takže na Turnaji mistryň, pokud se bude konat, Krejčíkovou zase čeká dvojboj.

Sečteno, podtrženo: Díky za tu dřinu, Barboro! V budoucnu jí ale nebude míň.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

  4:6, 4:6 Teichmannová - Kvitová 4:6, 4:6 konec
20210924T18:00:00+0200
Teichmannová vs. Kvitová
Teichmannová vs. Kvitová
Teichmannová
Kvitová
  7:5, 6:3 Sakkariová - Martincová 7:5, 6:3 konec
20210924T14:00:00+0200
Sakkariová vs. Martincová
Sakkariová vs. Martincová
Sakkariová
Martincová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.