Clijstersová chystá další návrat na turnaji v Chicagu

9. září 2021 19:44 - Chicago/Praha

Bývalá světová tenisová jednička Kim Clijstersová si naplánovala další návrat na turnaj v Chicagu, který se bude hrát na přelomu září a října. Osmatřicetiletá Belgičanka přijala divokou kartu od organizátorů.

 

WTA

Čtyřnásobná grandslamová vítězka hrála naposledy loni v září na US Open. V říjnu se podrobila operaci kolena, v lednu pak její sportovní plány nabourala nákaza koronavirem. V březnu měla hrát v Charlestonu a Miami, ale odhlásila se, protože se ještě necítila ve formě.

Clijstersová, která vychovává tři děti, se loni vrátila k tenisu po sedmileté pauze a prohrála všechny tři zápasy, k nimž nastoupila. Předtím už skončila v roce 2007, ale po mateřské pauze se vrátila a vyhrála tři ze svých čtyř grandslamů. Celkem má na kontě 41 titulů.

ČTK

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.