Podle trenéra si Bartyová ještě rozmyslí start na Turnaji mistryň

15. září 2021 12:23 - Melbourne

Světová jednička Ashleigh Bartyová možná nebude obhajovat titul na letošním Turnaji mistryň v Guadalajaře. Podle trenéra Craiga Tyzzera si bude muset start na závěrečném podniku sezony ještě rozmyslet vzhledem k jeho nešťastnému termínu a herním podmínkám v mexickém dějišti.

 

Darron Cummings, ČTK/AP

WTA rozhodla o přeložení závěrečného turnaje sezony pro nejlepší osmičku tenistek a deblových párů tento týden. Místo čínského Šen-čenu se kvůli koronavirovým opatřením bude hrát v mexickém městě Guadalajara v týdnu od 8. listopadu. Bartyová ovládla poslední odehraný ročník v roce 2019.

"Právě jsme zjistili, že se bude hrát v Mexiku v nadmořské výšce 1500 metrů, a to beztlakými míčky," řekl Tyzzer agentuře AP. "Tyhle míčky hrozně lítají. Pokud je používáte za normálních podmínek, vůbec neskáčou. To není právě nejlepší reklama pro nejlepší hráčky světa, aby hrály s něčím, s čím obvykle nehrají," dodal.

Tenista po zásahu do rozkroku trefil na turnaji sudího a byl diskvalifikován

Start v Mexiku by navíc podle kouče mohl narušit Bartyové přípravu na novou sezonu. Po návratu do Austrálie totiž musí nejprve na dva týdny do karantény.

ČTK

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.