Murray je poprvé od roku 2019 ve čtvrtfinále a cítí zlepšení

23. září 2021 10:09

Bývalá světová tenisová jednička Brit Andy Murray na turnaji v Metách poprvé od roku 2019 postoupil do čtvrtfinále. Trojnásobný grandslamový šampion, který po vleklých potížích s kyčlemi a opakovaných operacích figuruje v žebříčku až na 113. místě, po středeční jasné výhře nad Kanaďanem Vaskem Pospisilem uvedl, že ve své hře vidí náznaky zlepšení.

Robert Deutsch, Reuters

"V poslední době jsem odehrál dost turnajů a cítím se dobře. S každým zápasem se mi pomalu vrací sebedůvěra," řekl čtyřiatřicetiletý Murray. "Začínám být lepší ve výměnách i v tom, jak bych chtěl hrát, což je skvělé," dodal dvojnásobný olympijský vítěz.

"Minulý rok se mi občas stávalo, že jsem byl trochu zmatený a neviděl jsem správně, jak se výměna vyvíjí. To byla vždy důležitá součást mojí hry, takže jsem se na kurtu necítil v pohodě. Teď se mi to pomalu vrací, s tím přicházejí výsledky a celkově se můj tenis zlepšuje," řekl Murray, který v boji o semifinále může narazit na nejvýše nasazeného Poláka Huberta Hurkacze, jemuž podlehl v srpnu v Cincinnati.

Grandslamová šampionka Ósakaová nebude hrát v Indian Wells

Rodák z Glasgow Murray na okruhu ATP získal 46 titulů, z toho třikrát triumfoval na grandslamech. Naposledy se z turnajového prvenství radoval v říjnu 2019 v Antverpách. Jeho dosavadním nejlepším letošním výsledkem bylo třetí kolo Wimbledonu.

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis

Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.