Federer v pondělí po téměř pěti letech vypadne z první desítky pořadí ATP

12. října 2021 14:05 - Indian Wells/Praha

Švýcarský tenista Roger Federer, který nehraje kvůli problémům s kolenem, v novém vydání světového žebříčku poprvé po téměř pěti letech vypadne z nejlepší desítky. Vítěz dvaceti grandslamů klesne z deváté na jedenáctou příčku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Postupem do osmifinále na probíhajícím turnaji v Indian Wells se o to postaral Hubert Hurkacz. Polský tenista je také shodou okolností posledním hráčem, proti kterému Federer letos nastoupil.

Bývalý první hráč světa s ním prohrál ve čtvrtfinále Wimbledonu a poté se podrobil další operaci pravého kolena, se kterým má dlouhodobé problémy. Loni s ním podstoupil dva zákroky a letos se na kurty vrátil po roční pauze. Navzdory zdravotním potížím však Federer opakovaně prohlásil, že kariéru ještě končit nehodlá.

Federer se do nejlepší desítky pořadí ATP poprvé dostal v květnu 2002. Od té doby ji opustil pouze na pár týdnů mezi červencem a říjnem 2002 a poté mezi listopadem 2016 a lednem 2017, kdy měl stejně jako nyní problémy s kolenem.

ČTK

Tenis na Sport.cz

Konec roku 2021 je ve znamení nejen vrcholu ATP a WTA sezony, tedy Turnaje mistrů v Turíně a Turnaje mistryň v Guadalajaře, ale také Poháru Billie Jean Kingové, jež dokonce hostí Praha a kde Češky patří mezi největší favority. Na Sport.cz najdete kompletní turnajové informace i výsledky.