Hingisová by se brzy dostala do první desítky, tvrdí Serena Williamsová

1. srpna 2013 21:25 - Carlsbad

Tenistka Martina Hingisová by po svém návratu brzy pronikla do první desítky žebříčku WTA. Alespoň to tvrdí současná světová jednička Serena Williamsová.

 

Chris Carlson, ČTK/AP

Tenistce Martině Hingisové se návrat na kurty po téměř šestileté pauze vydařil náramně. Společně se Slovenkou Hantuchovou zdolala na turnaji v Carlsbadu v prvním kole čtyřhry německo-chorvatský pár Julia Görgesová, Darija Juraková hladce ve dvou setech.

Dvaatřicetiletá Švýcarka zatím o dvouhře neuvažuje, nicméně pokud by se tak stalo, její soupeřky se už teď mohou strachovat. Alespoň to tvrdí Serena Williamsová, aktuální jednička žebříčku WTA. „Pokud by Martina začala tvrdě trénovat, pak jsem si jistá, že by to netrvalo dlouho a brzy by se dostala mezi desítku nejlepších hráček," řekla Američanka pro New York Times.

Hingisová v minulosti pětkrát triumfovala na grandslamech - třikrát vyhrála na Australian Open, jednou na Wimbledonu i US Open. Slavná hráčka česko-slovenského původu zažívá svůj druhý comeback na WTA Tour v kariéře. Poprvé skončila už ve 22 letech v roce 2002 a čtyři roky nato se vrátila.

jsv, jis, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: