Živě

Kvitová si zahraje exhibici na ostrově miliardáře Bransona

12. října 2013 17:30 - Praha

Zajímavá exhibice čeká tenistku Petru Kvitovou po skončení sezóny. Předloňská wimbledonská vítězka se zúčastní turnaje Necker Cup, který se uskuteční na jednom z Britských Panenských ostrovů. Hostitelem akce je britský miliardář Richard Branson, kterému ostrov Necker patří.

 

Jason Lee, Reuters

"Opravdu se moc těším, že budu letos v pauze dělat něco jiného a zahraju si Necker Cup. Vypadá to na velkou zábavu a jsem si jistá, že to bude krása. Navíc je pro skvělou věc," uvedla na facebooku Kvitová. Akce má charitativní podtext, loni vynesla na dobročinné účely přes milión dolarů.

V turnaji se představí dvou- a tříčlenná družstva složená z 16 tenisových profesionálů či legend a stejného počtu 16 amatérů. Konat se bude 12. až 16. listopadu. S Kvitovou se ho zúčastní také světová jednička Španěl Rafael Nadal, bývalá první hráčka světa Srbka Ana Ivanovičová či švédská legenda Stefan Edberg.

Kromě tenisu čekají účastníky akce také kratochvíle typické pro Karibik jako všechny možné druhy surfování či potápění.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.