Rubriky:

Tenis

Federer se v závěru nepovedené sezóny rozešel s koučem Annaconem

13. října 2013 10:20 - Basilej

Bývalý nejlepší tenista světa Roger Federer se po více než třech letech rozešel s koučem Paulem Annaconem. Sedmnáctinásobný grandslamový vítěz to oznámil dva dny poté, co na turnaji v Šanghaji vypadl ve třetím kole s Francouzem Gaëlem Monfilsem.

 

Javier Garcia Martino / Photogamma

Dvaatřicetiletý Federer prožívá nepovedené období kariéry a ještě nemá jistotu, že se podvanácté za sebou kvalifikuje na Turnaj mistrů.

S Američanem Annaconem, dlouholetým koučem jiné světové jedničky Peta Samprase, pracoval od srpna 2010. "Když jsme společně začínali, stanovili jsem si plán na tři roky, během nichž jsme chtěli vyhrát grandslam a vrátit se na první místo žebříčku. Společně s dalšími úspěchy se tyto hlavní dva cíle povedlo splnit," uvedl Federer na svém oficiálním webu.

S padesátiletým Annaconem, bývalým dvanáctým hráčem světového žebříčku, se podle svých slov rozchází v dobrém. "Zůstane drahým přítelem, určitě zůstaneme přáteli. Nicméně po mnoha rozhovorech v závěru našeho posledního tréninkového bloku jsme se shodli, že tohle je teď pro nás oba nejlepší," dodal Federer k rozchodu.

Letos ani v jednom finále

Aktuálně sedmý tenista světa vyhrál svůj poslední grandslam loni ve Wimbledonu a na olympijských hrách v Londýně získal stříbro. Letos se mu poprvé od roku 2002 nepodařilo postoupit ani do jednoho grandslamového finále a na kontě má jen jeden titul z turnaje v Halle. V čele světového žebříčku byl naposledy od července do října minulého roku.

ČTK

  4:6, 1:2 Muchová - Mertensová 4:6, 1:2   probíhá
20201022T16:15:00+0200
Muchová vs. Mertensová
Muchová vs. Mertensová
Muchová
Mertensová
  Kuděrmětovová - Ka. Plíšková   dnes 18:00
20201022T18:00:00+0200
Kuděrmětovová vs. Ka. Plíšková
Kuděrmětovová vs. Ka. Plíšková
Kuděrmětovová
Ka. Plíšková

Časová osa: Tenis

J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.