Rubriky:

Tenis

Murray po operaci zad možná přijde i o Australian Open

18. října 2013 11:00 - Londýn

Britský tenista Andy Murray připustil, že po zářijové operaci zad možná nestihne ani úvodní grandslam příští sezóny Australian Open. Turnaj v Melbourne se bude hrát od 13. do 26. ledna.

 

Reuters

"Doufám, že to vyjde. Ale nevrátím se, dokud nebudu stoprocentně v pořádku. A to bude ještě trvat," uvedl letošní wimbledonský vítěz, který začal minulý týden s rehabilitací.

"Zatím jsem jenom plaval a trochu jezdil na kole. Na kurty se dostanu až tak za čtyři nebo pět týdnů," prohlásil čtvrtý hráč světa. "Rehabilitace je únavná a nudná. Nechci ale nic uspěchat," řekl šestadvacetiletý Murray, jenž přijde o listopadový Turnaj mistrů v Londýně.

Operací se Murray rozhodl vyřešit potíže s ploténkou, které ho začaly trápit předloni. Letos v květnu se objevily znovu a svěřenec Ivana Lendla kvůli nim musel vynechal Roland Garros.

ČTK

Časová osa: Tenis

J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.