Rubriky:

Tenis

Ruskou nominaci na finále Fed Cupu ovlivnily omluvenky

23. října 2013 17:02 - Londýn

Ruské tenistky nastoupí do finále Fed Cupu ve výrazně oslabené sestavě. V nominaci týmu kapitána Šamila Tarpiščeva proti Italkám je jedničkou až 138. hráčka světa Alexandra Panovová. Všech jedenáct lépe postavených krajanek v žebříčku dvouhry WTA se z různých důvodů omluvilo.

 

Misha Japaridze, ČTK/AP

V Cagliari budou 2. a 3. listopadu hrát za Rusko ještě Alisa Klejbanovová (186. ve dvouhře WTA), Irina Chromačevová (231.) a Margarita Gasparjanová (317.). Italky jsou proto jasnými favoritkami. V týmu mají světovou sedmičku Saru Erraniovou, třináctku Robertu Vinciovou, jednatřicítku Flavii Pennettou a Karin Knappovou (41.), která nahradila v sestavě Corrada Barazzuttiho Francescu Schiavoneovou (42.).

Tarpiščev nemohl povolat zraněnou světovou trojku Marii Šarapovovou, která ale stejně Fed Cup příliš nehraje. Trojice Maria Kirilenková (18.), Jelena Vesninová (25.) a Anastasia Pavljučenkovová (26.) dala přednost Turnaji šampionek v Sofii, který se hraje ve stejném termínu jako Fed Cup.

Těžké rozhodnutí

"Bylo to těžké rozhodnutí, ale po zranění nejsem dost dobrá, abych týmu, který vyžaduje větší odpovědnost, pomohla," napsala Kirilenková na sociální síti. "Sedm let jsem hrála za národní tým a můj žebříček tím trpěl. Letos chci končit rok ve dvacítce, proto jedu do Sofie," řekla už dříve Vesninová.

Světlana Kuzněcovová (21.), dřívější stálice týmu, který vyhrál soutěž v letech 2004 až 2008 čtyřikrát, se rozhodla už nehrát a Jekatěrina Makarovová (24.) má problémy se zápěstím. V nominaci nejsou ani Naďa Petrovová (105.), Věra Duševinová (119.), Olga Pučkovová (127.), Nina Bratčikovová (128.) či Daria Gavrilovová (129.).

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.