Rubriky:

Tenis

Sezónu bez porážky si tenistka Williamsová neumí představit. Perfektní prý není

27. října 2013 21:23 - Istanbul

Titulem na Turnaji mistryň završila tenistka Serena Williamsová výjimečnou sezónu. Letos se vrátila na post světové jedničky, vyhrála jedenáct turnajů a prohrála jen čtyři zápasy z dvaaosmdesáti.

 

Murad Sezer, Reuters

"V příští sezóně se budu ještě víc snažit vyhrávat a poučím se z proher, abych je nezopakovala," řekla Williamsová po nedělním finále v Istanbulu, v kterém uštědřila v rozhodujícím setu Číňance Li Na kanára. Pokud naplní svá slova, může skončit někdy neporažená? "Ne, určitě ne. To možná někdo jiný," řekla.

Vynikající rok nepovažovala dvaatřicetiletá Williamsová za svůj nejlepší v kariéře. "Určitě je to jeden ze tří," pronesla. Důvodem je, že letos vyhrála jen dva grandslamy. "A já tak miluju vítězství na grandslamech a jednou už jsem ovládla v sezóně i tři," připomněla rok 2002, kdy neuspěla pouze v Austrálii.

Z letošních úspěchů vypíchla triumf na French Open. V Paříži vyhrála poprvé právě od roku 2002. "Roland Garros je ze všech výher úplně nahoře, protože jsem to chtěla vyhrát tolik let. Bylo vzrušující, že jsem na antuce byla neporažená."

Perfektní není

Williamsová se nepouštěla do diskusí, v čem je ve srovnání s ostatními o tolik lepší. Na kurtu přitom dominuje fyzicky i mentálně. "Nevím, v čem to je. Prostě jen vím, co dělám, a snažím se to dělat co nejlépe, jak umím," řekla Američanka.

Soupeřky letos převyšovala prakticky ve všem. Vyhrála nejvíce zápasů, titulů, nastřílela nejvíc es, má nejrychlejší servis, údery i dobrý pohyb. Přesto si myslí, že má daleko k tomu, aby byla perfektní. "V hodně věcech můžu přidat," řekla.

I Williamsová už ale na konci roku vypadala unaveně. Semifinále i finále vybojovala silou vůle a sama se po výhře nad Li Na divila, jak to zvládla. "Už to moc nešlo, ale nějak jsem se na kurtu držela a prostě jsem do toho šla a šla," řekla.

Jako první tenistka historie si vydělala přes deset miliónů dolarů a nyní může něco z peněz utratit na dovolené. Zatím nic neplánovala, jen věděla, že do hor nepojede. "Jsem bikiny děvče, ve vysoké nadmořské výšce nemůžu dýchat. Nemám ráda chlad. My z Kalifornie potřebujeme slunce, pláž a lodě, to je naše," usmála se.

Tenisové výdělky v sezoně přes 10 mil. dolarů (zdroj WTA/ATP Tour):  
USD jméno rok
12,803.737 Novak Djokovič (Srb.) 2012
12,619.803 Djokovič 2011
12,385.572 Serena Williamsová (USA) 2013
10,880.109-x Rafael Nadal (Šp.) 2013
10,171.998 Nadal 2010
10,130.620 Roger Federer (Švýc.) 2007
x - Nadala ještě čekají v roce 2013 dva turnaje.  
ČTK, Sport.cz

J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.