Rosol - Chardy 6:3, 6:4Rosol je v Paříži ve druhém kole a čeká ho obhájce Ferrer

Český tenista Lukáš Rosol porazil v prvním kole turnaje série Masters v Paříži domácího Jérémyho Chardyho 6:3 a 6:4. Jeho dalším soupeřem bude obhájce titulu a třetí hráč světa David Ferrer ze Španělska.

Český tenista Lukáš Rosol.

Osmadvacetiletý Rosol, který v hlavní soutěži v Bercy hraje poprvé, se na okruhu ATP s Ferrerem dosud utkal dvakrát. Letos v Šanghaji i loni v Aucklandu s jednatřicetiletým Španělem nedokázal 44. hráč žebříčku uhrát ani set.

Berdych má volno

Vedle Rosola startuje v Paříži také česká jednička Tomáš Berdych. Světová sedmička a vítěz turnaje z roku 2005 má v prvním kole volno a ve druhém se utká s vítězem zápasu mezi Vaskem Pospisilem z Kanady a španělským "lucky loserem" z kvalifikace Pablem Andújarem. Ten nahradil domácího Gaëla Monfilse, jenž se v pondělí odhlásil kvůli zraněnému zápěstí.

V prvním utkání po čtyřměsíčním dopingovém trestu uspěl Marin Čilič, jenž porazil 5:7, 6:1, 6:4 nizozemského kvalifikanta Igora Sijslinga. Chorvat byl původně za pozitivní nález na stimulant na květnovém turnaji v Mnichově suspendován na devět měsíců, minulý týden mu však sportovní soud CAS distanc zkrátil a bývalý devátý hráč světa tak může v Paříži startovat.