Wawrinka přeskočí v žebříčku Federera, Berdych zůstane sedmý

24. ledna 2014 13:45 - Melbourne

Díky postupu do finále Australian Open se Stanislas Wawrinka poprvé v kariéře stane nejlepším švýcarský tenistou v žebříčku ATP. V pondělním vydání bude nejhůře pátý, zatímco bývalý první hráč světa Roger Federer klesne z šestého na osmé místo. Tomáš Berdych zůstane sedmý.

 

Petar Kujundzic, Reuters

Wawrinka celou kariéru žije ve stínu sedmnáctinásobného grandslamového vítěze Federera, ale za poslední rok se výrazně zlepšil. Pod vedením trenéra Magnuse Normana ze Švédska hrál loni semifinále US Open a nyní je ve finále v Melbourne.

Proto má Wawrinka jistý posun na páté místo žebříčku a v případě vítězství v nedělním finále nad prvním hráčem světa Španělem Rafaelem Nadalem, který si vedení udrží, by se mohl dostat ještě výše. Za grandslamový titul hráč získá 2000 bodů.

Federer sice obhájil loňské semifinále, ale klesne i za Berdycha. Český tenista si premiérovou účastí v semifinále Australian Open zajistil více bodů než za loňské čtvrtfinále, a proto jich bude mít v součtu víc než slavný Švýcar.

ČTK

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.