Tenistky Šafářová a Zakopalová spěchaly ze Sevilly do Dauhá

10. února 2014 18:43 - Sevilla

Ještě před koncem fedcupového zápasu 1. kola se Španělkami musely ze Sevilly odjet tenistky Klára Zakopalová a Lucie Šafářová. Obě spěchaly do katarského Dauhá, kde už v úterý musejí hrát turnaj WTA.

 

Caro Raul, ČTK

Zápas Fed Cupu měl v Seville skončit v neděli, ale kvůli deštivému počasí se protáhl až do pondělí. Dnes nejdříve Zakopalová porazila ve třech setech Marii-Teresu Torrovou, ale pak v souboji týmových jedniček podlehla Carle Suárezové. Šafářová vzápětí vyrovnala na 2:2 díky vítězství nad Silvií Solerovou rovněž ve třech setech.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Na čtyřhru už Zakopalová s Šafářovou nečekaly. Spěchaly na privátní letadlo do Madridu, které si spolufinancují, aby se pak dostaly do Dauhá. Tam je v úterý čekají zápasy 1. kola. Kdyby nepřijely, zaplatila by každá pokutu 7500 dolarů (151 tisíc korun), jak tvrdí na facebooku fedcupového týmu.

"My tu mísu zase vyhrajem!" zpívaly Zakopalová s Šafářovou na facebooku. "Hlavně, aby to holky zvládly," uvedla Zakopalová a držela palce Andree Hlaváčková a Barboře Záhlavové-Strýcové, které nastoupily do čtyřhry. "Ať to vítězně dotáhneme, když už jsme tady do pondělí," řekla Šafářová.

Zakopalová bude v Dauhá hrát s Ukrajinkou Elinou Svitolinovou a Šafářová s šestnáctou nasazenou Kirsten Flipkensovou z Belgie.

ČTK

  2:6, 6:1, 1:1 Bartyová - Ka. Plíšková 2:6, 6:1, 1:1 probíhá
20210423T14:10:00+0200
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová
Ka. Plíšková
  Svitolinová - Kvitová dnes 17:00
20210423T17:00:00+0200
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.