Djokovič si v Praze u Koláře léčil zápěstí. Zranění není vážné, ujišťoval Srb

22. dubna 2014 18:50 - Praha

Druhý tenista světa Novak Djokovič se znovu skoro přesně po roce objevil na skok v Praze, aby navštívil profesora Pavla Koláře. Uznávaný odborník srbskému hráči v pondělí v Centru pohybové medicíny na Chodově vyšetřil a léčil zraněné zápěstí, které ho trápilo minulý týden v Monte Carlu.

 

Claude Paris, ČTK/AP

"Djokovič zde strávil den a podrobil se vyšetření a léčbě problémů se zápěstím, které ho hendikepovaly v Monte Carlu," řekl Kolář. Tenistovi doporučil šest dnů intenzivní léčby a klidu, po kterém může začít pomalu hrát. "Pokud by obtíže pokračovaly, jsme domluveni na eventuální další léčbě," uvedl Kolář.

Djokovič už od počátku turnaje v Monaku hrál se zpevněným zápěstím. Ze začátku se tejp schoval pod potítko, na semifinále nastoupil Srb na kurt s rukou zavázanou až k lokti. V semifinále prohrál se Švýcarem Rogerem Federerem a neobhájil loňský titul.

Velké turnaje by měl stihnout

Otázkou je, jak dlouho Djokovič nebude hrát a zda není ohrožena i jeho účast na French Open. "Je předčasné o tom hovořit, to se uvidí, až začne hrát," řekl Kolář.

Djokovič dnes na svém webu uvedl, že zranění není vážné a měl by hrát od 4. května v Madridu. "Vypadá to lépe, než se zprvu zdálo. Lékaři mě ujistili, že Madrid, Řím a Roland Garros budu hrát podle plánu. Musím teď ale pokračovat v léčbě, proto si dám krátkou pauzu, abych byl zpět co nejdřív."

U Koláře hledal Djokovič pomoc poprvé před rokem 1. května kvůli zranění kotníku ze čtvrtfinále Davisova poháru proti USA.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.