Štěpánek bojoval, padal, bavil a Djokoviče potrápil. Poklonu mu složil i legendární McEnroe

25. června 2014 21:20 - Londýn

Tenista Radek Štěpánek se postaral o parádní představení ve Wimbledonu. Sice na konci zápasu s Novakem Djokovičem odcházel do šaten poražen, ale za svůj výkon a bojovnost si vysloužil ovace centrálního dvorce v All England Clubu vstoje a rozdával podpisy stejně jako vítězný Srb.

 

Toby Melville, Reuters

"Radek si zaslouží obdiv. Na trávě hraje skvěle, rád se předvádí, výborně se pohybuje a měl jsem co dělat," uznal nejvýše nasazený hráč turnaje a šampión z roku 2011 Djokovič. Aby vyhrál, potřeboval tři hodiny a sedmnáct minut. Štěpánka porazil 6:4, 6:3, 6:7 a 7:6.

Zápas na centrkurtu nabídl divákům neobyčejnou podívanou. Štěpánek jako jeden z mála tenistů umí praktikovat útočný styl servis volej a výpady k síti dostával Djokoviče pod tlak. Český tenista se mnohokrát vrhl rybičkou po míči jako kdysi Němec Boris Becker, současný Djokovičův kouč, který pochvalně přikyvoval v hledišti.

Pětatřicetiletý Štěpánek ale dokázal s Djokovičem hrát vyrovnaně i výměny od základní čáry a vydržel fyzicky až do posledního míče. "Viděl jsem Štěpánka stokrát, ale tohle nepamatuju," ocenil trojnásobný vítěz Wimbledonu John McEnroe.

Krásné loučení?

Po dvou ztracených setech se zdálo, že Štěpánek prohraje zápas ve třech. Jenomže v tie breaku otočil z 2:5 a vynutil si další sadu. "Trochu jsem si to zkomplikoval, ale opakuji, Radek je velký bojovník a zasloužil si to," řekl Djokovič, který je se Štěpánkem kamarád a před Wimbledonem si spolu zatrénovali.

Ve čtvrtém setu nevyužil Štěpánek brejkbol na 6:5 a o osudu sady znovu rozhodl tie break. Více štěstí v něm měl Djokovič, který zápas ukončil vítězným prohozem. Ten nejdřív vyhlásil čárový rozhodčí jako aut, ale jestřábí oko ukázalo, že míč lajnu lízl.

Štěpánek se s Djokovičem po utkání objali u sítě a nezvykle se vítěz i poražený usmíval. Diváci hráčům aplaudovali vstoje a hlasitě buráceli. "Bylo ctí tenhle zápas sledovat, i když šlo jen o druhé kolo. Jestli tohle byl poslední zápas Štěpánka tady na centrálním dvorci, tak to bylo krásné loučení," prohlásil McEnroe.

ČTK

  6:1, 0:6, 2:6 Linetteová - Kvitová 6:1, 0:6, 2:6 konec
20210510T11:45:00+0200
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.