Ovečkin se ženit nebude. Tenistka Kirilenková zrušila zasnoubení s hvězdou NHL

21. července 2014 18:40 - Moskva

Pro slavné sportovní páry jsou snad letos manželské svazky zakleté. Golfista Rory McIlroy už v květnu zrušil zasnoubení s tenistkou Caroline Wozniackou, poté co začal s rozesíláním svatebních pozvánek a se svojí partnerkou se rozešel. Dnes zrušila plánovanou svatbu pro změnu další známá tenistka Maria Kirilenková, která se měla vdát za ruskou hokejovou hvězdu Alexandra Ovečkina.

 

Ivan Sekretarev, ČTK/AP

Vítězka šesti turnajů WTA a bývalá desátá tenistka světového žebříčku Kirilenková tvořila s kapitánem Washingtonu Capitals Ovečkinem pár od roku 2011. Zasnoubili se v prosinci 2012, na svatbu už ale nedošlo.

"Důvodů pro zrušení zasnoubení bylo hodně, ale nechci zabíhat do detailů. Náš vztah sice skončil, ale respektuju Sašu jako člověka a sportovce a přeju mu sportovní úspěchy," uvedla Kirilenková prostřednictvím Ruské tenisové federace.

Bývalé světové jedničky ve svých sportech Wozniacká a McIlroy se z popudu severoirského golfisty rozešly krátce před svatbou před dvěma měsíci. V neděli shodou okolností oba po dlouhé době triumfovali na turnajích, McIlroy na domácím majoru British Open, Wozniacká v Istanbulu.

ČTK, Sport.cz

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.