Článek
Dvaadvacetiletá Plíšková hrála o turnajový titul na okruhu WTA poosmé v kariéře a podruhé letos. V uplynulých dvou letech dokázala triumfovat v Kuala Lumpuru, Soulu a Linci, letos v lednu v Sydney neuspěla ve finále proti Petře Kvitové. Rumunská hráčka se stejně jako Plíšková dostala letos do finále podruhé a přidala další titul k lednovému triumfu na turnaji v čínském Šen-čenu.
Česká tenistka do finále nastoupila po sérii tří třísetových duelů a na kurtu chvílemi působila unaveně. V prvním setu si sice vypracovala dva brejkboly, ani jeden ale neproměnila. První nasazené Halepové naopak jediná příležitost stačila, aby se ujala vedení 4:3 a sadu dotáhla.
Poskočí Plíšková na 12. místo žebříčku?
Druhý set začala Plíšková rázně a šla do vedení 2:0, Halepová ale odpověděla dalším brejkem a Plíšková si poté vyžádala ošetření. Rumunka po pauze vyrovnala a až do stavu 3:3 si obě hráčky držely podání. Dál už ale servis nebyl ani pro jednu z nich na kurtu výhodou.
Halepová mohla zápas poprvé ukončit při svém servisu za stavu 5:4, Plíšková ale odvrátila mečbol a znovu srovnala. V další hře ale na servisu znovu neuspěla a za stavu 5:6 musela odvracet další mečbol Rumunky. Rozhodnutí tak přinesl až tie-break, který Halepová vyhrála 7:4, když proměnila třetí mečbol v pořadí.
"Snažila jsem se to otočit, ale i kdybych ten druhý set získala, nevím, jestli bych dokázala vyhrát celý zápas," přiznala Plíšková, jež dosud nikdy neprošla na turnaji kategorie Premier 5 ani do čtvrtfinále. "Bylo by to hodně těžké, protože ona žádný míč nevzdává a opravdu dobře běhá," dodala.
Z prohry je prý sice momentálně smutná, se svými výkony za poslední týdny ale musí být spokojená. "Odehrála jsem spoustu zápasů, porazila skvělé hráčky, takže nejsem zklamaná," prohlásila Plíšková s tím, že už se těší na krátký oddech. "Zítra jedu do Dauhá, tak si konečně užiju den volno," dodala s odkazem na turnaj, který ji čeká příští týden.
Za druhý letošní a celkově jubilejní desátý titul inkasovala třiadvacetiletá rodačka z Constanty prémii 456 tisíc z celkové dotace 2,513 miliónu dolarů a v žebříčku by se příští týden mohla vrátit zpět na třetí místo před Kvitovou. Plíšková získá za finálovou účast 227 860 dolarů a své životní maximum v pořadí WTA by si mohla vylepšit z 18. až ke 12. místu.
Bezprostředně po turnaji žen se od pondělka v Dubaji představí i elita mužského tenisu včetně světové jedničky Novaka Djokoviče, obhájce titulu Rogera Federera, druhého muže letošního Australian Open Andyho Murrayho či dvojnásobného finalisty Tomáše Berdycha.
| Dubaj (tvrdý povrch, dotace 2,513 miliónu dolarů) |
|---|
| Dvouhra - finále: |
| Halepová (1-Rum.) - Kar. Plíšková (17-ČR) 6:4, 7:6 (7:4) |
| Čtyřhra - finále: |
| Babosová, Mladenovicová (8-Maď./Fr.) - Muguruzaová, Suárezová (6-Šp.) 6:3, 6:2 |









