Rubriky:

Tenis

Zatím jsem v sezóně nic extra navíc neuhrál, říká Berdych před Davis Cupem

29. února 2016 09:45 - Praha

Ví, že se na něj maximálně spoléhá, ale ve třiceti letech je zkušený natolik, aby tíhu, jaká se na něj v tomto týdnu navalí, unesl. Tenista Tomáš Berdych povede od pátku do neděle český daviscupový tým v zápase prvního kola v Německu.

 

Česká sportovní/Pavel Lebeda, Facebook

Jak jste spokojený se startem sezóny?

Cítím se dobře, všechno běží podle plánu. I když bych našel zápasy, které mohly dopadnout lépe. Soupeře, které bych měl porážet, jsem ale porazil. Je co přidávat, neuhrál jsem nic extra navíc, ale jede se dál. Sezóna je dlouhá.

V Davis Cupu nastoupíte poprvé od semifinále 2014 s Francií. Těšíte se?

Nemám nejmenší důvod, proč bych se netěšil. Parta byla pokaždé skvělá. Doufám, že to podtrhneme i výsledkem a budeme se vracet z Německa s vítězstvím.

Proti Němcům jste nastoupil v baráži 2005 a ve dvou pětisetových zápasech přemohl tehdejší hvězdy Kiefera a Haase. Vybavíte si ještě liberecký duel?

Davis Cup je týmová soutěž a mrzí mě, že to bylo poprvé, co jsme sestoupili a byl jsem u toho zrovna já. Na druhou stranu jsem odehrál dvě hrozně těžká utkání, každé trvalo snad pět hodin. Ale bohužel chyběl jeden bod, což zanechává smíšenou vzpomínku.

Teď byste mohl tři české body obstarat vlastně sám, v deblu máte nastoupit s Radkem Štěpánkem...

Na čtyřhru se těším. Budeme se snažit s Radkem navázat na minulé úspěchy. Ale musíme dobře začít v pátek a v sobotu bude bod ze čtyřhry hodně důležitý.

Co případné další letošní starty v Davis Cupu?

Letošní rok je strašně moc nabitý. Když mi bylo pětadvacet, viděl jsem to jednodušeji. Olympiáda je v Jižní Americe, přelétávání bude opravdu hodně. Nemám na to odpověď, co a jak bude poskládané. Nejdůležitější je, abych si všechno dobře rozvrhl.

Do Německa jste vyrazili netradičně auty...

Do Hannoveru bychom museli letět s přestupy. Když spočítáte cestu na letiště, jeden let, přestup a než se dostanete do cíle, je lepší sednout do auta. Vždycky je dobré ušetřit nějaký čas.

Marek Burkert, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis