Berdych - Cuevas 4:6, 6:3, 6:2, 7:5Výborně! Berdych otočil zápas a na Roland Garros už je v osmifinále

Paříž

Český prapor ve dvouhrách na tenisovém Roland Garros dál drží Tomáš Berdych. Otočil sobotní zápas s Uruguaycem Pablem Cuevasem a po vítězství 4:6, 6:3, 6:2, 7:5 postoupil do čtvrtého kola, v němž se utká s nasazenou jedenáctkou Davidem Ferrerem ze Španělska. Berdychův sobotní duel byl původně plánován na 14:30, ale začátek byl kvůli bouřce a výpadku elektřiny odložen až na 18:15.

Tomáš Berdych při utkání 3. kola French Open, v němž jeho soupeřem byl Pablo Cuevasz Uruguaye.

Pro Berdycha se zápas od začátku nevyvíjel dobře. Měl problémy na podání, které si hned v úvodní hře kvůli dvěma dvojchybám prohrál. To sedmadvacátý hráč světa Cuevas sázel ostré servisy kolem 200 km/h a českému favoritovi takřka bezchybnou hrou od základní čáry pořádně zatápěl.

Náskok brejku Jihoameričan v prvním setu už nepustil. Od druhé sady už se ale rodák z Valašského Meziříčí znatelně zlepšil. Našel rytmus, přidal na razanci i přesnosti a získal převahu. Ve druhé a třetí sadě měl navrch, obě dějství relativně rychle vyhrál (6:3, 6:2) a zápas otáčel.

Ve čtvrté sadě už to ale byla velká bitva. Cuevas povzbuzovaný pařížským publikem kladl houževnatý odpor, který zlomil Berdych až za stavu 5:5, kdy Uruguayci prolomil servis. Následně zápas doservíroval čistou hrou.

V boji o čtvrtfinále čeká českého reprezentanta o čtyři roky starší Ferrer. S ním má sice negativní bilanci 6:8, nedávno ho ale porazil na antuce v Madridu.

Štěpánek jde dál

Radek Štěpánek s novým spoluhráčem Nenadem Zimonjičem stihl postoupit do osmifinále čtyřhry. Štěpánek se zkušeným srbským deblistou absolvují první společný turnaj a dnešní postup jim Španělé Pablo Carreňo a David Marrero usnadnili skrečí ve druhém setu. V dalším kole narazí na legendární americké bratry Mika a Boba Bryanovy.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 32 017 500 eur):