Rubriky:

Tenis

Šafářová oblékla ve Wimbledonu šaty, které firma přešívala

27. června 2016 21:43 - Londýn

V odvážných šatech, bílých, místy průsvitných a volnějších, vyhrála tenistka Lucie Šafářová pondělní první kolo ve Wimbledonu. Produkt firmy Nike přitom ještě před turnajem vzbudil u hráček rozpaky a těsně před boji na trávě v All England Clubu se střih přešíval, aby tolik neodhaloval.

 

Tim Ireland, ČTK/AP

I Šafářová použití nového oblečení určeného pro slavný turnaj dlouho zvažovala. "Dokonce jsem je dvakrát testovala v tréninku. Šaty mám hrozně ráda, strašně dlouho je firma nedělala, tak jsem si říkala, že je vyzkouším," řekla tenistka s úsměvem.

Šaty vzbudily rozruch v kvalifikaci. Byl příliš volné a vznášely se hráčkám nad pas. Hodně odhalovaly a vadily při úderech. Tenistky si na ně stěžovaly, Lucie Hradecká raději hrála v legínách a firma pak všechny hráčky obeslala, že jim je přešije.

"Udělali to a už tak nelétají," řekla Šafářová, která v novém oblečení odvrátila tři mečboly a porazila deblovou partnerku Bethanii Mattekovou-Sandsovou. Chápala ale, že některé hráčky "šaty tak trochu pro víly" nechtěly. "Jsou trošku odvážnější a někomu většímu odhalují něco, co by mohlo být ženě nepříjemné," řekla.

Lisická si vzala sukni a tričko

Finalistka Wimbledonu z před tří let Němka Sabine Lisická si raději vzala sukni a tričko. "Šaty toho moc odhalovaly. Nebylo to příjemné," řekla Němka.

Tenistky, které mají smlouvu s oděvními značkami, dostávají na turnaje oblečení, v kterém by měly hrát. "Obvykle máme jeden model, v kterém musíme hrát. Tohle byl první model, kdy bych zvažovala, jestli jo, nebo ne," řekla Šafářová.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.